Warsztaty są przeznaczone dla nauczycieli przedszkoli oraz nauczycieli nauczania początkowego oraz wychowawców świetlic, opiekunów i innych osób zainteresowanych.
Termin: 19 stycznia /sobota/
Czas: 9:00-13:30
Koszt: 125 zł od osoby
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres szkolenia@twpwroclaw.pl
Warsztat obejmuje dwa bloki szkoleniowe:
Cz. 1. Metodyka i techniki pracy z grupą dzieci w zakresie nauki tańców i gry na instrumentach:
- ćwiczenia doskonalące ekspresyjność ruchową;
- muzykowanie na instrumentach;
- doskonalenie sprawności słuchowej;
- rozwijanie twórczej ekspresji przez wybrane techniki improwizacji instrumentalnej i ruchowej;
- tańce, aranżacje ruchowe do muzyki;
- aranżacje instrumentalne do wybranych fragmentów muzyki klasycznej.
Cz. 2 Wybrane elementy systemu Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej:
- ćwiczenia podstawowe i autorskie rozwiązania tematyczne;
- praca ze słowem, rytmem, muzyką, obrazem – praktyczne rozwiązania, tworzenie tematycznych kart pracy w toku zabaw interakcyjnych;
- tworzenie kart pracy indywidualnych i grupowych, z zastosowaniem określonych procedur kreślenia i składania papieru – m.in.: elementy origami.
Prowadzący:
Beata Rusak
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia zajęć umuzykalniających, wokalno-tanecznych, rytmiki i muzykoterapii, a także nauczania śpiewu rozrywkowego i fortepianu w różnych grupach wiekowych. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu rytmiki /placówki we Wrocławiu i okolicach/. Współpraca z WCDN.
Uczestniczka wielu kursów, warsztatów muzycznych oraz konferencji naukowych. Jako pianistka i wokalistka brała udział w licznych koncertach w Polsce, a także za granicą.
Katarzyna Łabędzka – Hełka
Nauczyciel dyplomowany wychowania przedszkolnego. Studia podyplomowe w zakresie: Sztuka zintegrowana, plastyka, muzyka oraz Arteterapia. Kursy kierunkowe Trenera kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii – Edukacja przez ruch i Animator sztuki origami oraz wiele innych.
Od 1999 r. prowadzi autorskie warsztaty plastyczne /kursy i rady szkoleniowe/ dla osób pracujących z dziećmi i dla nauczycieli. Współpracowała z wrocławskim DODN, przez wiele lat ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży przy WKE oraz wrocławskim oddziałem PSPiA Klanza.
W codziennej pracy z dziećmi sprawdza, zmienia i weryfikuje pomysły na różne działania manualne, poszukując nowych rozwiązań dla tematów i materiałów, stąd posiada wiele autorskich rozwiązań.