Szkolenie „Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym” – start 26.10.2019!

Już 26 października 2019 r. zapraszamy na kolejną edycję stacjonarnego szkolenia zawodowego „Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym”.

Termin szkolenia: 26.10.2019 – 01.03.2020

Terminy poszczególnych zjazdów:

Październik: 26, 27

Listopad: 16, 17, 23, 24

Grudzień: 7, 8, 14, 15

Styczeń: 11, 12, 25, 26

Luty: 08, 09, 22, 23, 29

Marzec: 01

Koszt szkolenia: 1500,00 zł (w tym 200,00 zł wpisowego, pozostałą kwotę można wpłacić maksymalnie w 3 ratach).

Praktyki realizowane są w prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie żłobkach „Twórcza kraina”, mieszczących się we Wrocławiu przy ul. Szwedzkiej i ul. Trawowej!

Dlaczego nasze szkolenia stacjonarne?

Ponieważ gwarantują wysoki poziom merytoryczny, sprzyjające efektywnej pracy grupy warsztatowe i przyjaźnie nastawieni wykładowcy otwarci na dyskusje w grupie. Wykładowcy to kadra z wieloletnim doświadczeniem. Na naszych szkoleniach uczestnicy mają możliwość zadawania pytań, wymianę poglądów i doświadczeń. Szkolenia uzupełniane są o praktyczne ćwiczenia, różne sytuacje, które pozwalają dogłębnie zrozumieć omawiane zagadnienia. Nie ma w nich nudnych prezentacji, teoretycznych wykładów bez praktycznych przykładów. Stawiamy na praktykę i przygotowujemy do pracy z dziećmi w każdym obszarze. Czy można nauczyć się pierwszej pomocy przez internet? Oczywiście, że można, ale czy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia małego dziecka tę internetową wiedzę w rzeczywistych warunkach będzie taka osoba potrafiła wykorzystać? Warto poświęcić swój czas i uczyć się na prawdziwych fantomach, ćwiczyć umiejętności udzielania pomocy, zachowania w różnych symulowanych sytuacjach by potem wiedzieć dokładnie co zrobić.

Dlaczego szkolenie stacjonarne przewyższa ofertę szkoleń internetowych?

Ponieważ bardzo istotne jest aby każda uczestniczka chciała i potrafiła odnaleźć się w takiej grupie, gdyż podejmując pracę jako opiekunka dziecięca czy to w żłobku czy klubie dziecięcym czy jako niania, jest się bezpośrednio w relacji z drugim człowiekiem, nie na odległość przez internet czy telefon. Sam fakt uczestnictwa w zajęciach grupowych powoduje, że jest możliwość wspierania się przez uczestników, wymianę doświadczeń oraz czerpania wiedzy praktycznej i teoretycznej od prowadzących. Bardzo często praca na zajęciach w grupie przybiera formę terapii dla osób w niej uczestniczących, a dzieje się tak dzięki temu, że na szkoleniach pojawiają się osoby młode zaczynające swoją przygodę zawodową, ale również starsze, doświadczone, które pragną zmian w swoim dotychczasowym życiu. Podczas trwania szkolenia bardzo często rodzą się przyjaźnie, a uczestniczki wzajemnie szukają sobie ofert pracy i polecają do swoich miejsc zatrudnienia. Przez te kilka miesięcy co weekendowych spotkań można bardzo wiele skorzystać na byciu członkiem małej grupy społecznej i czerpać radość z tego, że każdy ją buduje i coś do niej wnosi!

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego FZ-Opiekunka-2019 na adres szkolenia@twpwroclaw.pl oraz wpłacenie wpisowego w wysokości 200 zł.

Zatwierdzone programy szkoleń decyzją nr 1/2018 z dnia 16 lutego 2018 r.:

https://www.gov.pl/web/rodzina/bip-rok-2018

Poprzednia decyzja nr 3/2013 z dnia 23 stycznia 2013 r.

Więcej o szkoleniu

Posted in Uncategorized and tagged , , , .