Warsztat metodyczny „To co rączki pokażą, to co nóżki zatańczą, to co buzia wypowie” – 23.11.2019

Serdecznie zapraszamy na warsztaty metodyczne: To co rączki pokażą, to co nóżki zatańczą, to co buzia wypowie 

Najbliższy termin: 23 listopada 2019 r.

Warsztaty skierowane są do nauczycieli przedszkola, nauczycieli nauczania początkowego oraz wszystkich, którzy lubią się bawić, pląsać, tańczyć, śpiewać, swobodnie przechodzić z jednej aktywności w drugą.

W programie warsztatu:

Autorskie rozwiązania oraz te zebrane, zasłyszane, znane z dzieciństwa, harcerstwa, przekazane pokoleniowo, dodatkowo warsztaty wzbogacone o autorskie rysunki.

W ramach warsztatów zrealizowane będą bloki tematyczne:

  • klimaty japońskie,
  • morskie opowieści,
  • zabawy wełną,
  • świat zwierząt,
  • pory roku.

Wykorzystane będą różnorodne techniki i metody pracy, tj.: wybrane elementy Edukacji przez ruch, origami, papieroplastyka, praca z tekstem oraz różne pomoce dydaktyczne.

 

Liczba godzin dydaktycznych: 6

Termin warsztatu: 23 listopada 2019 r. /sobota/, godz. 9:00 – 13:30

Miejsce realizacji: Towarzystwo Wiedzy Powszechnej ul. Wagonowa 1, Wrocław

Warsztat poprowadzi:  mgr Małgorzata Spilarewicz

Koszt udziału w warsztacie: 120 zł

Zgłoszenia prosimy kierować:

Dział szkoleń (godziny otwarcia: 8:00 – 16:00)

telefon (0-71) 373 57 97 wew. 14, tel. kom. 665-215-142

adres e-mail: szkolenia@twpwroclaw.pl

 

Małgorzata Spilarewicz – dyplomowana Opiekunka Dziecięca (wrocławska stara, bardzo dobra szkoła medyczna) nauczyciel Wychowania Przedszkolnego z Terapią Pedagogiczną, Instruktor Polskiego Centrum Orgiami, Trener Sytemu Edukacja Przez Ruch, Terapeuta Ręki, Terapeuta  Integracji Sensorycznej.

Z pasji, zamiłowania i doświadczenia zawodowego zrodził się pomysł poprowadzenia warsztatu „To co rączki pokażą, to co nóżki zatańczą, to co buzia wypowie”. Szybkie, proste animacje dzieci do znanej, ogólnodostępnej muzyki, z rekwizytem bądź bez, rytmizowanie, wierszyki do pokazywania, pomysły na wykonanie własnych pomocy dydaktycznych… zabawy wełną w celu usprawniania ręki, koordynacji, wykonania ciekawych prac plastycznych.

Wiele razy od uczestników szkolenia słyszę, że warsztat jest dla nich relaksem, odskocznią, radosną terapią … ja wiem, że w pracy z dziećmi w stu procentach wykorzystuję wszystko.

Rekomendowane artykuły