Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym – szkolenie zawodowe – start 29.02.2020!

29 lutego 2020 r. zapraszamy na kolejną edycję stacjonarnego szkolenia zawodowego „Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym”.

Termin szkolenia: 29.02.2020 – 07.06.2020

Terminy poszczególnych zjazdów:

Luty:  29

Marzec: 01, 14, 15, 28, 29

Kwiecień: 04, 05, 18, 19, 25, 26

Maj: 09, 10, 16, 17, 23, 24

Czerwiec: 06, 07

Koszt szkolenia: 1500,00 zł (w tym 200,00 zł wpisowego, pozostałą kwotę można wpłacić maksymalnie w 3 ratach).

Praktyki realizowane są w prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie żłobkach „Twórcza kraina”, mieszczących się we Wrocławiu przy ul. Szwedzkiej i ul. Trawowej!

Dlaczego nasze szkolenia stacjonarne?

Ponieważ gwarantują wysoki poziom merytoryczny, sprzyjające efektywnej pracy grupy warsztatowe i przyjaźnie nastawieni wykładowcy otwarci na dyskusje w grupie. Wykładowcy to kadra z wieloletnim doświadczeniem. Na naszych szkoleniach uczestnicy mają możliwość zadawania pytań, wymianę poglądów i doświadczeń. Szkolenia uzupełniane są o praktyczne ćwiczenia, różne sytuacje, które pozwalają dogłębnie zrozumieć omawiane zagadnienia. Nie ma w nich nudnych prezentacji, teoretycznych wykładów bez praktycznych przykładów. Stawiamy na praktykę i przygotowujemy do pracy z dziećmi w każdym obszarze. Podczas zajęć realizujemy tematy związane z rozpoznawaniem i terapią zaburzeń przetwarzania sensorycznego jak również diagnostykę rozwoju społecznego dziecka. Rozszerzamy program szkolenia dostosowując go do oczekiwań uczestników!

Czy można nauczyć się pierwszej pomocy przez internet? Oczywiście, że można, ale czy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia małego dziecka tę internetową wiedzę w rzeczywistych warunkach będzie taka osoba potrafiła wykorzystać? Warto poświęcić swój czas i uczyć się na prawdziwych fantomach, ćwiczyć umiejętności udzielania pomocy, zachowania w różnych symulowanych sytuacjach by potem wiedzieć dokładnie co zrobić.

Dlaczego szkolenie stacjonarne przewyższa ofertę szkoleń internetowych?

Ponieważ bardzo istotne jest aby każda uczestniczka chciała i potrafiła odnaleźć się w takiej grupie, gdyż podejmując pracę jako opiekunka dziecięca czy to w żłobku czy klubie dziecięcym czy jako niania, jest się bezpośrednio w relacji z drugim człowiekiem, nie na odległość przez internet czy telefon. Sam fakt uczestnictwa w zajęciach grupowych powoduje, że jest możliwość wspierania się przez uczestników, wymianę doświadczeń oraz czerpania wiedzy praktycznej i teoretycznej od prowadzących. Bardzo często praca na zajęciach w grupie przybiera formę terapii dla osób w niej uczestniczących, a dzieje się tak dzięki temu, że na szkoleniach pojawiają się osoby młode zaczynające swoją przygodę zawodową, ale również starsze, doświadczone, które pragną zmian w swoim dotychczasowym życiu. Podczas trwania szkolenia bardzo często rodzą się przyjaźnie, a uczestniczki wzajemnie szukają sobie ofert pracy i polecają do swoich miejsc zatrudnienia. Przez te kilka miesięcy co weekendowych spotkań można bardzo wiele skorzystać na byciu członkiem małej grupy społecznej i czerpać radość z tego, że każdy ją buduje i coś do niej wnosi!

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego FZ-Opiekunka-2019 na adres szkolenia@twpwroclaw.pl oraz wpłacenie wpisowego w wysokości 200 zł.

Zatwierdzone programy szkoleń decyzją nr 1/2018 z dnia 16 lutego 2018 r.:

https://www.gov.pl/web/rodzina/bip-rok-2018

Poprzednia decyzja nr 3/2013 z dnia 23 stycznia 2013 r.

Więcej o szkoleniu

Rekomendowane artykuły