Warsztat metodyczny „Twórcze Montessori” – rekrutacja!

Powiększ obraz

Zapraszamy na warsztat metodyczny „ Twórcze Montessori”

Warsztat skierowany jest do nauczycieli przedszkola, nauczycieli nauczania początkowego, opiekunów w żłobkach oraz wszystkich, którzy chcą aby dziecko uczyło się przez zabawę i indywidualne zdobywanie najróżniejszych doświadczeń.

Metoda Montessori to podejście do nauczania, które zostało opracowane przez włoską lekarkę i pedagog Marię Montessori. Metoda ta skupia się na tym, aby dzieci miały swobodę w podejmowaniu decyzji i samodzielnie uczyły się poprzez eksplorację i odkrywanie świata. W przedszkolu czy też żłobku stosowanie metody Montessori polega na zapewnieniu dzieciom odpowiedniego środowiska, które pobudza ich naturalną ciekawość, rozwija kreatywność i umiejętności manualne. Rozwijane są u dzieci nie tylko wiedza i umiejętności, ale również empatia, samodyscyplina i umiejętność pracy w grupie. Dzieci uczą się również samodzielności oraz odpowiedzialności za swoje działania.

Każdego kto chciałby zgłębić tę metodę zapraszamy do zapisów!

Liczba godzin: 6

Termin warsztatu: termin zostanie wyznaczony po uzbieraniu min. 10 uczestników, zajęcia zorganizowane zostaną w sobotę w godz. 9:00 – 15:00

Miejsce realizacji: Towarzystwo Wiedzy Powszechnej ul. Szwedzka 13a, Wrocław

Warsztat poprowadzi:  mgr Helena Petryszyn

Koszt udziału w warsztacie: 220,00 zł

Przedpłata na konto bankowe naszego Stowarzyszenia:

Santander Bank Polska S.A nr rachunku 66 1090 1522 0000 0000 5201 9098

tytuł przelewu: Warsztat Twórcze Montessori/Imię i nazwisko uczestnika

Minimalna ilość uczestników: 10 osób

Zapisy na warsztat prowadzone są w trybie ciągłym!

FORMULARZ ZAPISÓW

W programie warsztatu:

  • zarys życia MM
  • główne założenia pedagogiczne
  • wykorzystanie metody MM w pracy pedagogicznej i dydaktycznej
  • zasady tworzenia montesoriańskich pomocy dydaktycznych

 

O prowadzącej:

Helena Petryszyn – absolwentka kursu w Polskim Instytucie Montessori „Pedagogika M.Montessori”, dyplomowany nauczyciel, w swojej pracy na co dzień wykorzystująca metodę M. Montessori, gdyż uważa, że jest ona najlepiej przystosowana do kształtowania zarówno indywidualności dziecka jak i odpowiedzialności za wspólnotę z innymi, dodatkowo metoda ta w optymalnym stopniu rozwija motorykę małą, sensorykę i samodzielność, stymuluje do prawidłowego i harmonijnego rozwoju osobowości małego człowieka nie tłumiąc jednocześnie jego indywidualnych uzdolnień. Podczas zajęć wykorzystuje materiały montesoriańskie oparte o jej pedagogikę, głównie w obszarze rozwijania zmysłów i motoryki małej.

Dodatkowy kontakt:

szkolenia@twpwroclaw.pl

tel. 570 802 966