Szkolenie na Opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym – tryb stacjonarny

Zapraszamy na kolejną edycję naszego szkolenia stacjonarnego Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym we Wrocławiu! Zaczynamy 24 sierpnia:) Jeżeli marzysz o pracy z najmłodszymi i tworzeniu bezpiecznej przestrzeni rozwoju dla dzieci to nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

Nie przegap szansy na rozwój w zawodzie opiekuna dziecięcego! Zapisz się już teraz, liczba miejsc ograniczona!

Szkolenie prowadzimy na podstawie aktualnej decyzji MRPiPS nr 5/2023.

Termin szkolenia: 24.08.2024 – 24.11.2024 (szkolenie w trybie weekendowym)

Termin szkolenia: 24.08.2024-24.11.2024
Cena szkolenia: 1 500 zł (200 zł wpisowego + 1 300 zł, możliwość płatności w 2 ratach)

Terminy poszczególnych zjazdów:

sierpień: 24-25

wrzesień: 7-8, 14-15, 28-29

październik: 12-13, 19-20, 26-27

listopad: 9-10, 16-17, 23-24

Zajęcia w trybie sobotnio-niedzielnym w godzinach 9:00 – 16:30

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego – Formularz na adres szkolenia@twpwroclaw.pl oraz wpłacenie wpisowego w wysokości 200 zł

Praktyki realizowane są w prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie żłobkach „Twórcza kraina”, mieszczących się we Wrocławiu przy ul. Szwedzkiej i ul. Trawowej!

Na wszelkie pytania odpowiadamy pod numerem telefonu 570802966 lub e-mail: szkolenia@twpwroclaw.pl !

Dlaczego nasze szkolenia stacjonarne?

Ponieważ gwarantują wysoki poziom merytoryczny, sprzyjające efektywnej pracy grupy warsztatowe i przyjaźnie nastawieni wykładowcy otwarci na dyskusje w grupie. Wykładowcy to kadra z wieloletnim doświadczeniem. Na naszych szkoleniach uczestnicy mają możliwość zadawania pytań, wymianę poglądów i doświadczeń. Szkolenia uzupełniane są o praktyczne ćwiczenia, różne sytuacje, które pozwalają dogłębnie zrozumieć omawiane zagadnienia. Nie ma w nich nudnych prezentacji, teoretycznych wykładów bez praktycznych przykładów. Stawiamy na praktykę i przygotowujemy do pracy z dziećmi w każdym obszarze. Podczas zajęć realizujemy tematy związane z rozpoznawaniem i terapią zaburzeń przetwarzania sensorycznego jak również diagnostykę rozwoju społecznego dziecka. Rozszerzamy program szkolenia dostosowując go do oczekiwań uczestników!

Czy można nauczyć się pierwszej pomocy przez internet? Oczywiście, że można, ale czy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia małego dziecka tę internetową wiedzę w rzeczywistych warunkach będzie taka osoba potrafiła wykorzystać? Warto poświęcić swój czas i uczyć się na prawdziwych fantomach, ćwiczyć umiejętności udzielania pomocy, zachowania w różnych symulowanych sytuacjach by potem wiedzieć dokładnie co zrobić.

Dlaczego szkolenie stacjonarne przewyższa ofertę szkoleń internetowych?

Ponieważ bardzo istotne jest aby każda uczestniczka chciała i potrafiła odnaleźć się w takiej grupie, gdyż podejmując pracę jako opiekunka dziecięca czy to w żłobku czy klubie dziecięcym czy jako niania, jest się bezpośrednio w relacji z drugim człowiekiem, nie na odległość przez internet czy telefon. Sam fakt uczestnictwa w zajęciach grupowych powoduje, że jest możliwość wspierania się przez uczestników, wymianę doświadczeń oraz czerpania wiedzy praktycznej i teoretycznej od prowadzących. Bardzo często praca na zajęciach w grupie przybiera formę terapii dla osób w niej uczestniczących, a dzieje się tak dzięki temu, że na szkoleniach pojawiają się osoby młode zaczynające swoją przygodę zawodową, ale również starsze, doświadczone, które pragną zmian w swoim dotychczasowym życiu. Podczas trwania szkolenia bardzo często rodzą się przyjaźnie, a uczestniczki wzajemnie szukają sobie ofert pracy i polecają do swoich miejsc zatrudnienia. Przez te kilka miesięcy co weekendowych spotkań można bardzo wiele skorzystać na byciu członkiem małej grupy społecznej i czerpać radość z tego, że każdy ją buduje i coś do niej wnosi!

Rekomendowane artykuły