Nasz żłobek przy ul. Szwedzkiej 15a wpisany jest do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Urząd Miejski Wrocławia pod numerem 21/2018

Miejsca dofinansowane przez Gminę Wrocław

Informujemy, że Żłobek „Twórcza kraina” przy ul. Szwedzkiej 5a,15a we Wrocławiu realizuje zadanie publiczne dotyczące organizacji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat sprawowanej w formie żłobka i korzysta ze współfinansowania przez Gminę Wrocław.

Zadanie realizowane w okresie  od dnia 01.09.2024 r. do dnia 31.08.2025 r.

Projekt unijny

Żłobek powstał dzięki realizacji projektu unijnego o października 2017r. do września 2019r., w którym powstało 30 miejsc dla dzieci. Jest to jedyna taka placówka na osiedlu Muchobór Mały we Wrocławiu

Obecnie

Żłobek przygotowany jest do przyjęcia 35 dzieci oraz dysponuje dwoma salami dydaktycznymi – jedna dla 19 dzieci, druga dla 16 dzieci.

Opiekę nad dziećmi sprawuje 6 wykwalifikowanych opiekunek, położna
oraz dyrektor żłobka.

Każda z sal posiada odpowiedni metraż do przyjęcia takiej ilości dzieci oraz wyposażenie do odpoczynku, własną łazienkę przystosowaną do potrzeb najmłodszych.
Dodatkowo w żłobku jest wydzielona szatnia, toaleta dla niepełnosprawnych,  rozdzielnia posiłków z pomieszczeniem przyjęcia cateringu, toaleta dla personelu, pokój socjalny oraz biuro.

W żłobku korzystamy z lampy bakteriobójczej oraz oczyszczacza powietrza.

Dzięki wózkowi dziecięcemu 6 osobowemu nawet najmłodsze dzieci korzystają ze spacerów. Wózek przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca życia. Każde dziecko ma wygodne siedzisko z pasami bezpieczeństwa oraz daszek przeciwsłoneczny. Boczne ścianki chronią przed chłodem i wiatrem.

Jedna opiekunka prowadzi wózek z najmłodszymi, podczas gdy pozostałe mogą zająć się dziećmi już chodzącymi.

MAŁE GRUPY

  • Małe grupy gwarantują, że dzieci otrzymają opiekę, która zaspokoi ich potrzeby.
  • Małe grupy dają możliwość realizacji zaplanowanego planu dydaktyczno-wychowawczego oraz zajęć dodatkowych.

OFERTA

W ramach miesięcznego czesnego zapewnimy Państwa dzieciom:

  • Opiekę od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00
    (bez przerwy wakacyjnej)
  • Zajęcia dodatkowe, w tym: sportowo-korekcyjne, rytmiczno-muzyczne, logopedyczne, z elementami pedagogiki Montessori, dogoterapia, alpakoterapia
  • Codzienne spacery i zabawy na świeżym powietrzu jeżeli tylko pozwala na to pogoda
  • Żłobek wyposażony w zabawki wspomagające pracę z dziećmi jak i pomoce dydaktyczno-edukacyjne dostosowane do wieku i umiejętności dzieci np.: kształtki rehabilitacyjne pomagające rozwijać koordynację ruchową dzieci, ścianki i kąciki manipulacyjno-sensoryczne stymulujące zmysł dotyku, wzroku i słuchu.

WNĘTRZE ŻŁOBKA

TAK było w trakcie remontu (kwiecień-maj 2018):

TAK jest teraz:

SZATNIA NASZEGO ŻŁOBKA ZMIENIA SIĘ DLA DZIECI  Z TYGODNIA NA TYDZIEŃ

A JUŻ NA WEJŚCIU WITA JE GRA W KLASY Z ALFABETEM